FAQ

W jaki sposób można dokonać rezerwacji ?

Prosimy o rezerwację przez naszą stronę www. Należy wybrać interesujący wyjazd, datę, ewentualnie formę wyżywienia i inne opcjonalne dodatki oraz wpisać uważnie dane wszystkich uczestników. Bardzo ważne jest podanie właściwego maila oraz numeru telefonu, na który otrzymacie Państwo w ciągu 1 dnia roboczego umowę oraz warunki uczestnictwa, w których będą określone Państwa świadczenia i płatność. O dalszych krokach poinformujemy państwa telefonicznie. Zadbamy, aby wszystko załatwić sprawnie i szybko (również zdalnie, bez wychodzenia z domu). 

Jakie szczepienie powinienem zrobić przed wyjazdem?
– Zalecamy skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym lub poradnią szczepień ochronnych. Polecamy zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na stronie www.szczepieniadlapodrozujacych.pl

Jak działa ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ?
– Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji zapewnia państwu rekompensatę kosztów, w przypadku, kiedy musicie zrezygnować z wyjazdu z przyczyn losowych. Ważne – nie działa w sytuacji „mam katar”,„zmieniły mi się plany ”czy „na miejscu jest zła pogoda”. Konkretne przykłady zawsze znajdują się w Warunkach Uczestnictwa danego Organizatora Wyjazdu, najczęściej są to: nagła poważna choroba, wypadek , śmierć jednego z najbliższych członków rodziny, utrata pracy itp. Każdy przypadek powinien być udokumentowany (np. zaświadczenie lekarskie/akt zgonu itp.) Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji wykupuje się w dniu rezerwowania wakacji. Z ubezpieczycielem rozliczacie się Państwo sami na podstawie dokumentów otrzymanych od nas oraz dokumentów poświadczających zdarzenie losowe (np. kartę informacyjną ze szpitala lub zaświadczenie o utracie pracy lub akt zgonu bliskiej osoby).

Czy jako pośrednik pobieracie dodatkową opłatę za dokonanie rezerwacji ?
– Nie (!) Ceny wycieczek są wszędzie takie same ( w innych agencjach turystycznych, w biurach własnych i na stronach internetowych touroperatorów czy innych portalach wakacyjnych – wszyscy pracujemy na tym samym systemie rezerwacyjnym – ceny w każdym punkcie sprzedaży muszą być takie same). Żadne biuro nie może udzielać rabatów ani doliczać dodatkowych prowizji (dotyczy to pakietów wakacyjnych), jeśli jakieś biuro praktykuje taką „formę” sprzedaży – robi to nielegalnie, niezgodnie z umową agencyjną. 

Czy cena imprezy turystycznej (pakietu) może ulec zmianie ?

Tak,już po rezerwacji, może ulec zmianie jedynie ze względu na zmiany kursów walut, kosztów transportu lub opłat lotniskowych, portowych itp. Można się przed tym zabezpieczyć, wykupując  tzw. „gwarancję niezmienności ceny”.

Kto organizuje wyjazdy zamieszane na stronie www.mptravel.eu ?

Wybieramy dla naszych Klientów najkorzystniejsze propozycje z obszernej bazy ofert różnych organizatorów – najważniejszych na rynku biur podróży. Wszystkie biura, z którymi współpracujemy, mają odpowiednie pozwolenia, certyfikaty i zabezpieczenia. Sprzedajemy oferty najlepszych i sprawdzonych przez nas organizatorów.